Dubová pracovní deska do kuchyně

Dubové dřevo je v nábytkářském průmyslu velmi ceněné a oblíbené pro jeho skvělé vlastnosti. Dubové desky jsou tvrdé, pevné a mají dlouhou životnost. Výborně odolávají střídání vlhka a sucha. Při zpracovávání se dobře lepí, moří a dá se řezat i napříč vláknům. V nábytkářství se dubové dřevo nejčastěji používá v masivu i na krájení dýh. Pokud vybíráme dubovou kuchyňskou desku, je lepší zvolit takzvanou dubovou spárovku, která je vyrobená ze špalíků masivního dřeva, kdy jsou jednotlivé hranoly pootočeny tak, aby se jejich směr střídal. Tím je zajištěno, že si deska i po delším čase užívání zachová původní tvar i vlastnosti.

Dubovou pracovní desku je důležité pravidelně ošetřovat olejem. Díky této nezbytně nutné péči si získá pracovní plocha charakteristickou patinu, která vám bude skvěle sloužit po celou dobu životnosti vaší kuchyně.

Mezi dřevěnými dekory patří dub k nejvýraznějším. Typická kresba dubové desky zajistí vaší kuchyni dominantní prvek, který bude působit velmi přirozeně a navíc celý prostor příjemně zahřeje. Od ostatních dřevin se právě dub liší svým medově zlatým zbarvením. Na jeho příčném řezu jsou tzv. „zrcátka“ neboli přeříznuté dřeňové paprsky. Pro dub je charakteristická také mírně drsná textura s výrazným žilkováním.

Právě dubová pracovní deska se dá krásně doplnit v podstatě libovolnými dvířky. Díky svému zbarvení se totiž dub lehce kombinuje s různými odstíny dřeva, skvěle ladí se světlými i nejtmavšími kontrastními odstíny. Vsaďte na kvalitu a dopřejte své kuchyni dlouhou životnost použitím kvalitního dřevěného materiálu, který nádherně zútulní každou kuchyni a dodá jí nezaměnitelný charakter. Dubová pracovní (kuchyňská) deska skvěle odolává škrábancům, nárazům a nepřitahuje prach a nečistoty.

Nabídka na míru

Rádi vám poradíme a vyhotovíme nabídku na míru, neváhejte nám poslat poptávku.

zaslat poptávku

Orientační ceny

Orientační ceny si můžete prohlédnout v našem typovém ceníku

ukázat ceník

Rádi Vám poradíme. Neváhejte nás kontaktovat.

Hotline

Pro informace, kalkulace sklady.reziva@gmail.com