Dubová špaletová okna

Špaletová okna si zaslouží ten nejlepší materiál, kterým je bezpochyby dubové dřevo. Kvalitní dubová špaletová okna mohou skvěle sloužit klidně tři sta let.  Dřevo je materiál příjemný na pohled i na dotek. Díky jeho snadné obnovitelnosti je neustále k dispozici.

Pořiďte si dubová špaletová okna

Dubová špaletová okna nabízí moderní konstrukční řešení. Profil jednotlivých oken je lepen z několika vrstev dřeva, čímž je zamezeno jeho kroucení. Čím tvrdší dřevo na jejich výrobu zvolíte, tím je delší jejich životnost. Dřevo na výrobu špaletových oken prochází hloubkovou impregnací, následuje impregnovaný barevný základ, následně použijeme lak, který ošetří i hůře dostupná místa. Vyrábíme dubová špaletová okna na míru. Získáte tak dokonale padnoucí okno, které má dlouhou životnost a krásný vzhled. Přirozenou kresbu dřeva nijak nenapodobíte. Na rozdíl od plastových oken, které mají životnost okolo 15 let, investujete do oken prakticky na celý život. V případě, že se vám u dubového špaletového okna poškodí nějaká část, lze ji velice snadno zrenovovat nebo vyměnit. Špaletová okna z dubového dřeva lze využít i v dnešní moderní době. Díky nízké hodnotě prostupu tepla je lze aplikovat i do nízkoenergetických a pasivních domů. Dubová špaletová okna jsou vyráběna z dubových dvou a třívrstvých hranolů. Jsou velice pevné a odolné oproti masivu. V nabídce najdete různé typy špaletových oken:

  • špaletové okno s dřevěnou okapnicí, vnitřními i vnějšími křídly, které se otvírají dovnitř
  • špaletové okno s dřevěnou okapnicí, s vnitřními křídly, které se otvírají dovnitř a vnějšími křídly, které se otvírají ven

Na zasklení se často používá kombinace jednoduchého a izolačního dvojskla. Skla jsou usazena do silikonového lůžka,  v případě historických replik je použit sklářský tmel. Chcete-li dosáhnout dobového vzhledu, lze si vybrat patřičné historické kování.

Výroba dubových špaletových oken na zakázku

Vyrobíme vám dubová špaletová okna na zakázku dle vašich požadavků a potřeb.

Nabídka na míru

Rádi vám poradíme a vyhotovíme nabídku na míru, neváhejte nám poslat poptávku.

zaslat poptávku

Orientační ceny

Orientační ceny si můžete prohlédnout v našem typovém ceníku

ukázat ceník

Rádi Vám poradíme. Neváhejte nás kontaktovat.

Hotline

Pondělí až pátek 7:00 - 16:00 +420 605 998 986