Dubové schody

Oblíbenost dřevěných schodů v posledních letech stoupá a to zcela po zásluze. Dřevěné schodiště není jen prvkem estetickým, ale dubové schody jsou velmi odolné, trvanlivé a lze je v případě potřeby renovovat jednoduše tím, že je přebrousíte.

Proč zvolit dubové schodiště

Dubové dřevo patří mezi opravdu bytelné a kvalitní materiály. Je to tvrdé dřevo s hustými dřevními vlákny, které má oproti měkkým dřevům jako je smrk až trojnásobnou životnost. Důležitá je také kvalitní impregnace a ochranný nátěr, které životnost dubového schodiště pomohou prodloužit. Přirozenou vlastností dřeva je bobtnání a sesychání, což kvalitu nejvíce ovlivní.

Základní vlastnosti dřeva dubu jsou tvrdost, pevnost, houževnatost a trvanlivost. Má světlehnědou běl a široké, hnědé zbarvené jádro. Ze všech našich dřev nejlépe dokáže odolávat povětrnostním podmínkám i střídání vlhka a sucha. Dá se řezat napříč, výborně se lepí i moří a dá se použít jako masiv i dýha. Pro výrobu dřevěného schodiště se používá vždy dokonale vysušené dubové dřevo, které musí podléhat přísným kvalitativním kontrolám, což zaručí dlouhou životnost schodů. Povrchová stálost dubového dřeva je získávána použitím polyuretanových laků, které jsou odolné vůči otěru. Dubové schodiště je možno namořit na požadovaný odstín, ale lze použít i voskové oleje. Díky oleji je na dřevě vykreslena jeho struktura a pokud dojde k poškození, velmi snadno se dá opravit. Naopak lakované dubové schody mohou budit dojem umělosti. Jednou za čas je potřeba schody přebrousit a natřít novou vrstvou oleje.

Do interiéru lze zvolit jakékoliv dubové schody – rovné, točité, ale vždy si vybírejte v klidu a s rozvahou. Musí odpovídat charakteru interiéru a je třeba brát ohled kdo bude schody využívat – zda děti, zvířata nebo staří lidé.

Jak udržovat dubové schody

Jemné nečistoty  a prach je nejlepší odstranit vysavačem. Pevné nečistoty stíráme mopem namočeným do čisté vody nebo lze použít prostředky na dřevo. K čištění nepoužívejte saponáty a silné alkalické prostředky, které by mohly schody poničit. Vodu používejte co nejméně, protože dřevu nesvědčí.

Nabídka na míru

Rádi vám poradíme a vyhotovíme nabídku na míru, neváhejte nám poslat poptávku.

zaslat poptávku

Orientační ceny

Orientační ceny si můžete prohlédnout v našem typovém ceníku

ukázat ceník

Pro informace, kalkulace zajděte na náš E-shop E-shop